Alena Heribanová

S pani Idou Sandor spolupracujem od 2017 roku. Hneď na začiatku som vo Viedni pripravovala prezentáciu sochy našej sopranistky Lucie Popp, ktorej autorom je Juraj Čutek, v priestoroch Viedenskej štátnej opery. Obliecť sa na takúto príležitosť nie je jednoduché. Podujatie som pripravovala,  aj moderovala s rakúskym moderátorom Dr. Hollaenderom. S Idou sme zvolili biele dlhé šaty antického tvaru, veľmi elegantné a jednoduché. Na javisku vyzerali nádherne a pri zahalenej soche boli štýlovo aj farebne výborne zladené.

Obdiv a pochvalu som zožala aj pri iných medzinárodných podujatiach, ktoré som absolvovala v jej červených, zlatých, či béžových šatách. Vždy šlo o vďačný strih klasickej antiky a či to bolo vo Viedni na slávnom Opernballe, alebo v Berlíne na najprestížnejšom Bundespresse bále v prítomnosti spolkového prezidenta a jeho manželky, vždy sa ma pýtali prominentné hosťky, aj predstaviteľka jednej z hlavných úloh filmu Winnetou, aj u nás známa nemecká herečka Uschi Glass na autorku mojich šiat.

Tvorba Idy Sandor zažiarila aj na Viedenskom Fashion Weeku, kedy jej módnej prehliadke tlieskali stovky divákov. Jej modely sú jednoduché, minimalistické, v svetovom trende, materiály žiarivé, nekrčivé, pastelových farieb, čo mi veľmi vyhovuje- a podľa mojich skúseností obstoja úspešne v medzinárodnej konkurencii. Mám ju veľmi rada a držím jej silno palce pri jej ďalších projektoch.

So srdečným pozdravom.
Alena Heribanová